Montaż Paneli Akustycznych - Poradnik

Montaż paneli akustycznych jest dobrym pomysłem nie tylko w studiu nagraniowym - także w warunkach domowych warto rozważyć tę opcję, szczególnie jeśli lubisz oglądać filmy przy pomocy kina domowego. Również jeżeli masz sprzęt grający, a mieszkasz w bloku bądź po prostu chcesz zadbać o komfort swój i sąsiadów, to panele akustyczne będą dobrym rozwiązaniem.

Montaż paneli akustycznych - jak kleić panele?

Służą one przede wszystkim do zapewnienia w pomieszczeniu odpowiedniej akustyki, ale oprócz tego skutecznie wygłuszają pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko zapewnisz w pokoju idealną akustykę do oglądania filmów czy słuchania muzyki, ale także zadbasz o komfort sąsiadów, ponieważ nie będą słyszeli dźwięków, dochodzących z Twojego mieszkania. Montaż paneli akustycznych nie musi być przeprowadzany na etapie gruntownego remontu. Wystarczy kupić dobrej jakości klej do paneli akustycznych i... porządne panele. To wszystko. Później wystarczy je odpowiednio zamontować.

 

  1. Zanim zabierzesz się do klejenia paneli, dokładnie oczyść i odtłuść powierzchnię, na której chcesz je zamontować.
  2. Następnie dokładnie zapoznaj się z instrukcją wybranego przez siebie kleju. Poszczególne kleje różnią się od siebie sposobem nakładania. Do tego zadania polecamy uniwersalny uszczelniacz-klej hybrydowy X-Polymer.
  3. Klej zwykle należy nakładać punktowo - w zależności od tego, czy kleisz panele, pianki czy piramidki, musisz dostosować ilość kleju do wagi klejonych powierzchni. Jeżeli są one bardzo ciężkie, to zalecamy nakładanie kleju na jak największej powierzchni (tworząc tak zwaną kopertę).

Klej do paneli akustycznych - który wybrać?

Zwróć uwagę na to, jaki klej do pianki wygłuszającej lub paneli kupujesz. Może się okazać, że produkt, który nabyłeś, nadaje się wyłącznie do klejenia lekkich powierzchni. Taki klej do pianki akustycznej powinien mieć wyraźnie zaznaczone w instrukcji, do których konkretnie powierzchni można go użyć.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czy zdecydujesz się na panele czy piankę, to warto zdecydować się na produkt, który poradzi sobie i z tym, i z tym. Uniwersalny uszczelniacz-klej hybrydowy X-Polymer to klej, który może być użyty do łączenia różnych powierzchni o różnej wadze. Uszczelnia i klei:

  • stal i metale,
  • drewno i materiały drewnopochodne,
  • ceramikę budowlaną,
  • PCW,
  • gips, beton, tynk,
  • glazurę, terakotę, gres,
  • szkło.

Montaż paneli akustycznych - to proste!

Montaż paneli akustycznych jest prosty. Wystarczy dobrać odpowiedni klej, poprawnie nałożyć go na uprzednio przygotowaną powierzchnię i mocno docisnąć do drugiej powierzchni. Może wydawać się to czasochłonne, jednak korzyści z lepszej akustyki w pomieszczeniu są naprawdę duże. Warto więc rozważyć tę opcję, jeżeli kochasz dobre filmy i przestrzenny dźwięk z kina domowego lub grasz na jakimś instrumencie w domu, a dodatkowo zależy Ci na wygłuszeniu pomieszczenia.

Image Map