Jak powiesić obraz na ścianie bez wiercenia?

Szukasz sposobu na wieszanie obrazów bez gwoździ? Chciałbyś uniknąć wiercenia w ścianie? To jest możliwe! Wystarczy że dobierzesz odpowiedni klej do wielkości obrazu i… gotowe. Tak, to takie proste - przekonaj się sam jak łatwo możesz powiesić obraz bez użycia wiertarki i gwoździ.

Szybkie mocowanie obrazu bez wiercenia

Tradycyjne metody montażowe sprawdzają się przy urządzaniu mieszkania zanim je umeblujesz. Generują bardzo dużo bałaganu - wiercenie w ścianie wiąże się z dużą ilością pyłu i tynku. Jak tego uniknąć? Wybierz mocowanie do ściany bez wiercenia przy pomocy specjalnego kleju.

Mocowanie bez gwoździ i wiercenia pomoże Ci:

 • uporać się z osypywaniem tynku,
 • zniwelować problem ze szpachlowaniem otworów przy wyprowadzce,
 • z pyleniem i zabrudzeniem mebli,
 • kruszeniem się tynku.

Bezinwazyjne mocowanie obrazu bez wiercenia można wykonać na kilka sposobów. Niektórzy stosują do tego dwustronne taśmy klejące, jednak w przypadku dużych obrazów w ciężkich ramach nie jest to dobrym rozwiązaniem. Dużo lepszym będzie zastosowanie uniwersalnego uszczelniacza-kleju hybrydowego X-Polymer, który jest stworzony do tego typu zadań.

Łatwe wieszanie obrazów bez gwoździ 

Nie wszystkie obrazy da się przykleić do ściany. Jeżeli będą zbyt ciężkie, to klej lub farba mogą nie utrzymać ramy. Oprócz tego ważna jest także odpowiednie podłoże. Odradzamy przyklejanie obrazów do ścian:

 • na które padają przez większość dnia promienie słoneczne,
 • które są zawilgocone,
 • które są narażone na zbytnie ocieplanie (np. zimą po włączeniu kaloryferów),
 • mają tapetę.

Zwykły klej montażowy może być za mocny i przy próbie demontażu lustra możesz oderwać tynk lub farbę. Właśnie dlatego mocowanie obrazów bez gwoździ powinno być przeprowadzane przy pomocy specjalnego produktu, który ma dobrą siłę klejenia, ale jednocześnie pozwoli na sprawne oderwanie obrazu.

Jak przymocować obraz do ściany bez wiercenia?

Jak powiesić zdjęcia na ścianie bez wiercenia? Wystarczy użyć uniwersalnego uszczelniacza-kleju hybrydowego X-Polymer - nanieś odrobinę kleju na ramkę (im większą powierzchnię będzie pokrywał klej, tym mocniej ramka będzie przyklejona) i przyklej ją do ściany. Dociśnij i… gotowe!

Jak przymocować obraz do ściany bez gwoździ przy użyciu X-Polymer? Obrazy są dużo cięższe niż ramki czy antyramy. Oprócz tego mają większe gabaryty, co również przekłada się na ich wagę. Jak powiesić obraz bez gwoździ?

 1. Przygotuj podłoże. Powierzchnia musi być sucha, równa, czysta i odtłuszczona.
 2. Nałóż X-Polymer na ramę obrazu. Pamiętaj, żeby najwięcej kleju dać na górze, ponieważ tam działają największe siły.
 3. Dociśnij obraz do ściany i przytrzymaj go tak chwilę. Jeżeli jest duży i ciężki, zróbcie to w dwie osoby.

Wieszanie bez wiercenia z X-Polymer

Jak widać wieszanie obrazów bez gwoździ wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać na początku. Mocowanie do ściany bez wiercenia ma bardzo dużo zalet - nie tylko nie generuje bałaganu, ale także minimalizuje ryzyko odpadającego tynku. Mocowanie obrazów bez gwoździ przy użyciu X-Polymer rekomendujemy w szczególności osobom, które wynajmują mieszkanie lub wiedzą, że będą się niedługo wyprowadzać. Ta metoda pozwoli Ci na uniknięcie dodatkowej pracy w postaci szpachlowania i zaklejania dziur. Musisz jednak pamiętać o wyborze specjalnie przeznaczonego do takich zadań kleju. W innym przypadku może okazać się, że klej będzie za słaby lub za mocny.

Image Map